GÖLGE TOZU

Seralarda ürün yetiştiriken gün ışığı en önemli faktörlerden biridir. Hangi bölgede ürün yetiştirdiğiniz bağlı olarak; ister uzun ve karanlık kış aylarında ürünlerin yeterice gün ışığı aldığından emin olmak için, ister sıcak yaz aylarında gün ışığının zaralı etkilerinden hasar görmediklerinden emin olmak için çok büyük büyük uğraşlar vermek zorunda kalınır.
Neyse ki gün ışığının etkilerini optimize etmek ve sera yetiştiricilerinin ihtiyacını karşılamak için ürünler ortaya çıkarıldı. Bu ürünlerin başında da Gölge Tozu gelmektedir. 
Gölge Tozu, seralarda geçici bir gölge tabakası oluşturmak için kullanılan uygun maliyetli bir gölgeleme ürünüdür. Cam ya da plastik farketmeksizin her türlü serada kullanılabilir olup, aşırı ısı ve gün ışığına karşı etkili bir beyaz bariyer oluşturur. Bu gölge tozu katmanı 2 aya kadar aşınma direncine sahiptir. Eğer gerekirse üstüne bir kat daha uygulama yapılabilir.
Üretimini gerçekleştirdiğimiz Ortili Gölge Tozu, Karbeyaz Gölge Tozu ve Avva Gölge Tozu ile uzun ve sıcak yaz aylarında sera bitkilerinin gün ışığından aldığı zararı en aza indirmeyi başarıyoruz.